Kuhu minna ja mida lapsega puhkusele minnes kaasa võtta? Meie soovitame!
Kui oled otsustanud, et veedad esimese puhkuse beebiga kodumaal, vali oma elukoha lähedal asuv koht, et sõit oleks võrdlemisi lühike. Proovi võimalikult palju aega õues veeta. Jalutuskäigud tugevdavad immuunsust ja hapnikuga küllastunud laps magab rahulikumalt.
Kuidas valida hotelli lapsega puhkamiseks?
● Väldi rahvarohkeid kuurorte ja suuri hotelle, kus peod võivad teid äratada ja kus peate randa, basseini või restorani pikka teekonna kõndima.
● Vali intiimne ja vaikne koht, kuid mitte liiga asustamata koht. Enne broneerimist kontrolli, kas läheduses on apteek ja toidupood.
● Loe eelnevalt arvustusi, et näha, kas kohta soovitatakse ka väikelastega reisijatele. Teiste vanemate kogemused on parim teabeallikas.
● Uuri, kas hotellis on sellised mugavused nagu beebivoodi või söögitool. Kui reisid veidi vanema lapsega, vali koht, kus on mänguväljak või -tuba.
● Vali avar tuba (kindlasti vannitoaga), kuhu saad mugavalt lapse asjad paigutada. Võimaluse korral vali tuba esimesel korrusel.Mida lapsega puhkusele kaasa võtta? Vajalike asjade nimekiriBeebiga puhkuseks kotti pakkides koosta kindlasti vajalike asjade nimekiri. Mõtle erinevatele stsenaariumidele, mis võivad juhtuda, ja planeeri selle järgi, mida saad kodust kaasa võtta. Samas ära varu liiga palju – ootamatuste korral jää rahulikuks, sest juurde osta saad nii piima, mähkmeid kui ka muid hooldustooteid.
Meie nimekiri:
● pesuvahendid ja kosmeetika (võta kaasa need, mida kasutad igapäevaselt. Allergiate vältimiseks ära osta midagi uut);
● pesupesemisvahend – võta väikese pudeliga kaasa pesuainet ja Lovela Baby plekieemaldajat, et saaksid tõrksa mustuse kiiresti eemaldada;
● päikesekaitse – kreem, müts (soovitavalt 2-3 tk), kerge kangast lina lapsele peale panemiseks, rannariided, vankri päikesevari;
● vihmakaitse – kaitsekile lapsevankrile, vihmajope ja kummikud suuremale lapsele;
● hästi varustatud esmaabikomplekt – ravimid, mida laps võtab, palavikualandajad ja valuvaigistid;
● vannitarvikud, sh vannimänguasjad;
● toidunõud – veepudel, lusikad, suupistekarbid, termos, pudipõlled ja täiendav piimavaru, kui laps seda joob;
● tagavaralutt;
● õiges koguses mähkmeid;
● riided ja pidžaamad;
● raamatud ja mänguasjad;
● kui lähete mere äärde – ujumismähkmed, liiva- ja veemänguasjad, rannatelk, varuriided.Kuidas valmistuda beebiga reisiks? Ühe ema soovitus:
● Perereisi tuleks planeerida hooajavälisele perioodile hiliskevadel või varasügisel, et vältida rahvahulki, eriti kui plaanite beebiga mere äärde minna.
● Kui plaanid reisida lennukiga, vaata kõigepealt konkreetse lennufirma veebisaidilt teavet selle kohta, mida saad kaasa võtta, kuidas vankrit pakkida ja millist abi võid stjuardessilt oodata.
● Võimaluse korral alusta reisi hommikul. Hästi puhanud laps on parimas tujus ja talub sõitu kergemini. Võid valida ka öösel reisimise, kui arvad, et see on sinu beebi jaoks parim valik.
● Olenemata transpordivahendist paki sõidu ajal vajalikud asjad mugavasse käekotti. Vaja läheb: kahte vahetusriietust, mähkmeid, salvrätikuid, suupisteid, vett, lemmikmänguasi.
● Võta arvesse, et sinu beebi võib uues kohas rahutuks muutuda. Isegi kui ta on väga noor ega ole täielikult teadlik sellest, mis on muutunud, tajub tema keha muutusi. Seetõttu ta hakkab rohkem nutma, vähem magama või tal võib tõusta isegi palavik. Võib juhtuda ka täiesti vastupidi – beebi on uuest ümbrusest põnevil, ta tunneb end suurepäraselt ja magab paremini kui kodus.
● Et beebil oleks lihtsam uue kohaga kohaneda, püüa järgida lapse regulaarset päevarütmi – jälgi tõusmis-, toitmis ja magamisaegu.
● Ole valmis, et puhkus väikelapsega on täiesti uus kogemus ja sul võib tekkida vajadus plaane muuta või muul viisil kõige noorema reisija vajadustega arvestada. Võib-olla laps hoopis üllatab sind ja sa saad kõik oma reisiideed ellu viia.