Kuidas imikut mugavalt ja edukalt krooksutada?

Miks on oluline imikut krooksutada?
Miks on oluline imikut krooksutada?

Miks on oluline imikut krooksutada?

Krooksutamine on vajalik ja loomulik tegevus. See aitab lapsel vabaneda toitmise ajal alla neelatud õhust. See on äärmiselt oluline imikute puhul, kes joovad aplalt ja neelavad seejuures palju õhku, ning pudelist toidetavate imikute puhul. Laps, kes sööb rinda, sageli ei röhitse. Kui lapsel pärast toitmist koolikuid ei teki, pole eraldi krooksutamine isegi vajalik. Samuti ei pea alati krooksutama öösel, kui laps sööb rahulikult ega neela liiga palju õhku.

Krooksutamine ei lase lapsel tekkida ebamugavustundel ega kannatada näiteks toidu tagasiheite, koolikute või kõhupuhituse (gaaside) käes.

Kuidas imikut edukalt krooksutada? Omanda mugavad krooksutamise asendid

  • Krooksutamine vanema süles

Näiteks saab võtta imiku sülle nii, et tema pea on vaagnaosast kõrgemal. Jalad peaksid jääma veidi harki, et vältida survet lapse kõhule. Imiku krooksutamisasend ei pea tingimata olema püstine, piisab, kui see on horisontaalasendist veidi kõrgem.


7a

  • Krooksutamine, kandes last kõhuli

Teine võimalus lapse krooksutamiseks on kanda teda kõhuliasendis süles. Seejärel võiks last hoida veidi rohkem vertikaalselt, tõstes ülakeha pisut kõrgemale.

7b

  • Krooksutamine, kandes last õlal

Kõige populaarsem viis on krooksutada imikut oma õlal. Selles asendis me last hästi ei näe ega saa täielikult kontrollida, kuid mõned beebid suudavad ainult selliselt liigset õhku väljutada. Pea meeles, et imiku krooksutamisasend ei pea tingimata olema püstine, piisab, kui see on horisontaalasendist veidi kõrgem

7c

Lapse röhitsemine – korduma kippuvad küsimused

Kas vastsündinu röhitseb pärast söömist alati?

Teoreetiliselt peaks ta pärast iga toitmist õhku väljutama. Kui laps ei röhitse, võib ta muutuda rahutuks, tunda ebamugavust ja mõne aja pärast osa piima tagasi heita. Tegelikult oleneb see lapsest, mõnikord võib imik röhitseda vaid paar minutit pärast toitmist või üldse mitte. Aja jooksul õpis lapse kehakeelt lugema ja toitmine muutub rahulikumaks.

Kas kerged patsutused seljale aitavad krooksutamisele kaasa?

See ei ole soovitatav. Palju parem on silitada kergelt peput, masseerida selga või kõhtu.

Mida teha, kui krooksutamine ei õnnestu?

Paari minuti möödudes võid asetada imiku külili. Isegi kui toimub toidu tagasiheide, ei tohiks tekkida lämbumisohtu. Jälgi last – kui ta on rahutu, silita õrnalt tema selga või kõhtu, aga kui näed, et ta tunneb end mugavalt, ei ole seekord vaja krooksutada.

Kui kaua peaks röhitsust ootama?

Imikut peaks pärast söömist krooksutama umbes 6 kuu vanuseni – siis on tema seedesüsteem tugevam ja õhu eraldi väljutamine pole enam vajalik.

Lovela Baby soovitused

Need artiklid võivad sulle kasulikud olla